UPJ1E331MPD1TA
NichiconNichicon
UPJ1E331MPD1TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ1E331MPD1TA
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UPJ1E331MPD1TA.pdf2.UPJ1E331MPD1TA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ1E331MPD1TA
Varenummer UPJ1E331MPD1TA Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 778504 pcs Datablad 1.UPJ1E331MPD1TA.pdf2.UPJ1E331MPD1TA.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 610mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 795mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 130 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.827" (21.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF