UPJ1E331MPD6TD
NichiconNichicon
UPJ1E331MPD6TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ1E331MPD6TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UPJ1E331MPD6TD.pdf2.UPJ1E331MPD6TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ1E331MPD6TD
Varenummer UPJ1E331MPD6TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 526681 pcs Datablad 1.UPJ1E331MPD6TD.pdf2.UPJ1E331MPD6TD.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 575mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 750mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-11747-3
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 150 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UPJ1E390MDD1TD
UPJ1E390MDD1TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL
På lager: 267219 pcs
Hent: UPJ1E390MDD1TD.pdf
RFQ
UPJ1E390MDD
UPJ1E390MDD
producenter: Nichicon
På lager: 312837 pcs
Hent: UPJ1E390MDD.pdf
RFQ
UPJ1E331MPD
UPJ1E331MPD
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL