UPW2F2R2MPD
NichiconNichicon
UPW2F2R2MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPW2F2R2MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL
Dataark: 1.UPW2F2R2MPD.pdf2.UPW2F2R2MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPW2F2R2MPD
Varenummer UPW2F2R2MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 670378 pcs Datablad 1.UPW2F2R2MPD.pdf2.UPW2F2R2MPD.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPW Ripple Current @ Low Frequency 28mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 44.8mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-2033
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2.2µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 2.2µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UPW2F2R2MPD1TD
UPW2F2R2MPD1TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL