UPW2F2R2MPH
NichiconNichicon
UPW2F2R2MPH Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPW2F2R2MPH
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL
Dataark: 1.UPW2F2R2MPH.pdf2.UPW2F2R2MPH.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for UPW2F2R2MPH
Varenummer UPW2F2R2MPH Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3066 pcs Datablad 1.UPW2F2R2MPH.pdf2.UPW2F2R2MPH.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPW Ripple Current @ Low Frequency 28mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 44.8mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.2µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2.2µF Applikationer General Purpose