URZ1A331MPD1TA
NichiconNichicon
URZ1A331MPD1TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: URZ1A331MPD1TA
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.URZ1A331MPD1TA.pdf2.URZ1A331MPD1TA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for URZ1A331MPD1TA
Varenummer URZ1A331MPD1TA Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 764438 pcs Datablad 1.URZ1A331MPD1TA.pdf2.URZ1A331MPD1TA.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie URZ Ripple Current @ Low Frequency 210mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 315mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose