URZ1A331MPD1TD
NichiconNichicon
URZ1A331MPD1TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: URZ1A331MPD1TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.URZ1A331MPD1TD.pdf2.URZ1A331MPD1TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for URZ1A331MPD1TD
Varenummer URZ1A331MPD1TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 750365 pcs Datablad 1.URZ1A331MPD1TD.pdf2.URZ1A331MPD1TD.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie URZ Ripple Current @ Low Frequency 210mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 315mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-11711-3
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF