OARS1R002FLF
TT Electronics/IRC
OARS1R002FLF Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: OARS1R002FLF
Producent / Mærke: TT Electronics/IRC
Produkt beskrivelse RES SMD 0.002 OHM 1% 2W STRIP
Dataark: OARS1R002FLF.pdf
  • Besked
Specifikationer for OARS1R002FLF
Varenummer OARS1R002FLF Fabrikant TT Electronics/IRC
Beskrivelse RES SMD 0.002 OHM 1% 2W STRIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4558 pcs Datablad OARS1R002FLF.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 2W
Spænding - Opdeling Strip Tykkelse (Max) ±240ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.455" L x 0.140" W (11.56mm x 3.56mm) Serie OARS
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering Strip, C Bend
Andre navne 989-1000-2
OARS-1-R002FLF
Driftstemperatur -55°C ~ 160°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer OARS1R002FLF
Højde - Siddende (Max) 0.168" (4.27mm) Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety
FIFO s 2 Udvidet beskrivelse 0.002 Ohm ±1% 2W Chip Resistor Strip, C Bend Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety Metal Element
ESR (Equivalent Series Resistance) ±1% Beskrivelse RES SMD 0.002 OHM 1% 2W STRIP