13FPR005E
OhmiteOhmite
13FPR005E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 13FPR005E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.005 OHM 3W 1% AXIAL
Dataark: 13FPR005E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 13FPR005E
Varenummer 13FPR005E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.005 OHM 3W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13542 pcs Datablad 13FPR005E.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.200" Dia x 0.626" L (5.08mm x 15.90mm)
Serie 10 Modstand 5 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 200°C
Antal Afslutninger 4 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Non-Inductive Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 5 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Non-Inductive Metal Element Sammensætning Metal Element