CS3FR036E
OhmiteOhmite
CS3FR036E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CS3FR036E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.036 OHM 3W 1% 4SIP
Dataark: CS3FR036E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for CS3FR036E
Varenummer CS3FR036E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.036 OHM 3W 1% 4SIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 8176 pcs Datablad CS3FR036E.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±60ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.854" L x 0.211" W (21.70mm x 5.35mm)
Serie CS3 Modstand 36 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde 4-SIP Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal Afslutninger 4 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.654" (16.60mm)
Funktioner Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 36 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor 4-SIP Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Element Sammensætning Metal Element