CS3FR060E
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CS3FR060E
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.06 OHM 3W 1% 4SIP
Dataark: CS3FR060E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for CS3FR060E
Varenummer CS3FR060E Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.06 OHM 3W 1% 4SIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6772 pcs Datablad CS3FR060E.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±60ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.854" L x 0.211" W (21.70mm x 5.35mm)
Serie CS3 Modstand 60 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde 4-SIP Andre navne OHCS3FR060E
OHCS3FR060E-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 4
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.654" (16.60mm) Funktioner Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 60 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor 4-SIP Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Element