LVC06JR910EV
Produkt oversigt
Varenummer: LVC06JR910EV
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.91 OHM 5% 1/2W 1206
Dataark: LVC06JR910EV.pdf
  • Besked
Specifikationer for LVC06JR910EV
Varenummer LVC06JR910EV Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.91 OHM 5% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 533147 pcs Datablad LVC06JR910EV.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie LVC Modstand 910 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne OHLVC06JR910EV
OHLVC06JR910EV-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 910 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Thick Film