LVC20JR033EV
Produkt oversigt
Varenummer: LVC20JR033EV
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.033 OHM 5% 3/4W 2010
Dataark: LVC20JR033EV.pdf
  • Besked
Specifikationer for LVC20JR033EV
Varenummer LVC20JR033EV Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.033 OHM 5% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 428089 pcs Datablad LVC20JR033EV.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie LVC Modstand 33 mOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne OHLVC20JR033EV
OHLVC20JR033EV-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 33 mOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Thick Film