WHE10RFET
OhmiteOhmite
WHE10RFET Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WHE10RFET
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 5W 1% AXIAL
Dataark: WHE10RFET.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for WHE10RFET
Varenummer WHE10RFET Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 10 OHM 5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 71767 pcs Datablad WHE10RFET.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.295" Dia x 0.787" L (7.50mm x 20.00mm)
Serie WH Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WHE10RFETCT
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Wirewound