WNB5R0FE
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WNB5R0FE
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 5 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: WNB5R0FE.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for WNB5R0FE
Varenummer WNB5R0FE Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 5 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 76407 pcs Datablad WNB5R0FE.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Serie WN Modstand 5 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne OHWNB5R0FE
OHWNB5R0FE-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Non-Inductive
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 5 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Wirewound
Sammensætning Wirewound
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
WNB5R0FET
WNB5R0FET
producenter: Ohmite
Beskrivelse: RES 5 OHM 1W 1% AXIAL