6TPB470M
PanasonicPanasonic
6TPB470M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6TPB470M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Dataark: 6TPB470M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6TPB470M
Varenummer 6TPB470M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40450 pcs Datablad 6TPB470M.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Type Molded
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Serie POSCAP™ TPB Vurderinger -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 2917 (7343 Metric)
Andre navne P16619CT Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Fabrikant Størrelse Kode D4 Levetid @ Temp. -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.157" (4.00mm) Funktioner General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 mOhm Detaljeret beskrivelse 470µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 2917 (7343 Metric) 35 mOhm
kapacitans 470µF