6TPH100MABC
PanasonicPanasonic
6TPH100MABC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6TPH100MABC
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Dataark: 6TPH100MABC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6TPH100MABC
Varenummer 6TPH100MABC Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 155324 pcs Datablad 6TPH100MABC.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Type Molded
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie POSCAP™ TPH Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric)
Andre navne P17120TR Driftstemperatur -55°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.059" (1.50mm)
Funktioner General Purpose ESR (Equivalent Series Resistance) 70 mOhm
Detaljeret beskrivelse 100µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 70 mOhm kapacitans 100µF