6TPH47MHA
PanasonicPanasonic
6TPH47MHA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 6TPH47MHA
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
Dataark: 6TPH47MHA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 6TPH47MHA
Varenummer 6TPH47MHA Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 301631 pcs Datablad 6TPH47MHA.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Type Molded
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie POSCAP™ TPH Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric)
Andre navne PCE5101TR Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Fabrikant Størrelse Kode A09 Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.039" (1.00mm) Funktioner General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 mOhm Detaljeret beskrivelse 47µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 150 mOhm
kapacitans 47µF