ALE13B18
PanasonicPanasonic
ALE13B18 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALE13B18
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Dataark: ALE13B18.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ALE13B18
Varenummer ALE13B18 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41316 pcs Datablad ALE13B18.pdf
Tænd for spænding (maks.) 13.5 VDC Sluk spænding (Min) 0.9 VDC
Afslutningsstil PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) Skiftespænding 277VAC - Max
Serie ALE Udgivelsestid 20ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Andre navne 255-5923
ALE13B18-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Brug tid 20ms Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Insulation - Class B Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 18VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 16A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular SPST-NO (1 Form A) Spole spænding 18VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 810 Ohms
Coil Power 400 mW Coil Current 22.2mA