ALE13B24
PanasonicPanasonic
ALE13B24 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALE13B24
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Dataark: ALE13B24.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ALE13B24
Varenummer ALE13B24 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41820 pcs Datablad ALE13B24.pdf
Tænd for spænding (maks.) 18 VDC Sluk spænding (Min) 1.2 VDC
Afslutningsstil PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) Skiftespænding 277VAC - Max
Serie ALE Udgivelsestid 20ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Andre navne 255-3660
ALE13B24-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Brug tid 20ms Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Insulation - Class B Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 16A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular SPST-NO (1 Form A) Spole spænding 24VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 1.44 kOhms
Coil Power 400 mW Coil Current 16.7mA