ECK-DGL151MB
PanasonicPanasonic
ECK-DGL151MB Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECK-DGL151MB
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP CER 150PF 250VAC Y5P RADIAL
Dataark: ECK-DGL151MB.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECK-DGL151MB
Varenummer ECK-DGL151MB Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP CER 150PF 250VAC Y5P RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 142771 pcs Datablad ECK-DGL151MB.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) - Temperaturkoefficient Y5P (B)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie GL
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Disc Andre navne ECKDGL151MB
P4485
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style Straight
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Højde - Siddende (Max) 0.433" (11.00mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 150pF ±20% 250V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
kapacitans 150pF Applikationer General Purpose