EEE-FK2A331AM
PanasonicPanasonic
EEE-FK2A331AM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FK2A331AM
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
Dataark: 1.EEE-FK2A331AM.pdf2.EEE-FK2A331AM.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FK2A331AM
Varenummer EEE-FK2A331AM Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40661 pcs Datablad 1.EEE-FK2A331AM.pdf2.EEE-FK2A331AM.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie FK Ripple Current @ Low Frequency 687.8mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 917mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne PCE4867CT
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 153 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive