EEE-FKA221XAP
PanasonicPanasonic
EEE-FKA221XAP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-FKA221XAP
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.EEE-FKA221XAP.pdf2.EEE-FKA221XAP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEE-FKA221XAP
Varenummer EEE-FKA221XAP Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 488401 pcs Datablad 1.EEE-FKA221XAP.pdf2.EEE-FKA221XAP.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie FK Ripple Current @ Low Frequency 182mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 280mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne EEEFKA221XAP
PCE4388TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 340 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer Automotive