EEE-TKA472UAM
PanasonicPanasonic
EEE-TKA472UAM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEE-TKA472UAM
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.EEE-TKA472UAM.pdf2.EEE-TKA472UAM.pdf
  • Besked
Specifikationer for EEE-TKA472UAM
Varenummer EEE-TKA472UAM Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3832 pcs Datablad 1.EEE-TKA472UAM.pdf2.EEE-TKA472UAM.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie TK Ripple Current @ High Frequency 1.1A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne PCE4875CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4700µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C
kapacitans 4700µF Applikationer General Purpose