JC2AF-DC12V
PanasonicPanasonic
JC2AF-DC12V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JC2AF-DC12V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Dataark: JC2AF-DC12V.pdf
  • Besked
Specifikationer for JC2AF-DC12V
Varenummer JC2AF-DC12V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3675 pcs Datablad JC2AF-DC12V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 9.6 VDC Sluk spænding (Min) 1.2 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 250VAC - Max
Serie JC Udgivelsestid 2ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Andre navne 255-1926
JC2AF-DC12V-ND
Driftstemperatur -50°C ~ 60°C
Brug tid 15ms Monteringstype Through Hole
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner -
Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 12VDC Coil Through Hole Kontakt Rating (Aktuel) 10A
Kontaktmateriale Silver Alloy Kontaktformular DPST-NO (2 Form A)
Spole spænding 12VDC Spole type Non Latching
Coil Resistance 144 Ohms Coil Power 1 W
Coil Current 83.3mA
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
JC2A-TM-DC12V
JC2A-TM-DC12V
producenter: Panasonic
Beskrivelse: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
På lager: 2756 pcs
Hent: JC2A-TM-DC12V.pdf
RFQ
JC2AF-DC48V
JC2AF-DC48V
producenter: Panasonic
Beskrivelse: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 48V
På lager: 4022 pcs
Hent: JC2AF-DC48V.pdf
RFQ
JC2AF-DC12V-F
JC2AF-DC12V-F