JC2AF-DC48V
PanasonicPanasonic
JC2AF-DC48V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JC2AF-DC48V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 48V
Dataark: JC2AF-DC48V.pdf
  • Besked
Specifikationer for JC2AF-DC48V
Varenummer JC2AF-DC48V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4022 pcs Datablad JC2AF-DC48V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 38.4 VDC Sluk spænding (Min) 4.8 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 250VAC - Max
Serie JC Udgivelsestid 2ms
Relæ Type General Purpose Emballage Bulk
Driftstemperatur -50°C ~ 60°C Brug tid 15ms
Monteringstype Through Hole Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner - Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 48VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 10A Kontaktmateriale Silver Alloy
Kontaktformular DPST-NO (2 Form A) Spole spænding 48VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 2.3 kOhms
Coil Power 1 W Coil Current 20.8mA