SP2-DC12V
PanasonicPanasonic
SP2-DC12V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SP2-DC12V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V
Dataark: SP2-DC12V.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
20 pcs
40 pcs
60 pcs
100 pcs
260 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SP2-DC12V
Varenummer SP2-DC12V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3737 pcs Datablad SP2-DC12V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 8.4 VDC Sluk spænding (Min) 1.2 VDC
Afslutningsstil Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) Skiftespænding 250VAC, 30VDC - Max
Serie SP Udgivelsestid 20ms
Relæ Type General Purpose Emballage Tube
Andre navne 255-1749
SP2DC12V
Driftstemperatur -50°C ~ 60°C
Brug tid 30ms Monteringstype Socketable
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner - Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 12VDC Coil Socketable
Kontakt Rating (Aktuel) 15A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular DPDT (2 Form C) Spole spænding 12VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 480 Ohms
Coil Power 300 mW Coil Current 25.0mA
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
SP2-DC110V
SP2-DC110V
producenter: Panasonic
Beskrivelse: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V
På lager: 3231 pcs
Hent: SP2-DC110V.pdf
RFQ
SP2-7-C
SP2-7-C
producenter: Panduit
Beskrivelse: CBL CLAMP SERV POST FASTENER
På lager: 3935 pcs
Hent: SP2-7-C.pdf
RFQ
SP2-7L-C
SP2-7L-C
producenter: Panduit
Hent: SP2-7L-C.pdf
SP2-DC36V
SP2-DC36V
producenter: Panasonic
Beskrivelse: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 36V
Hent: SP2-DC36V.pdf
SP2-DC6V
SP2-DC6V
Beskrivelse: RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 6V