SP2-DC48V
PanasonicPanasonic
SP2-DC48V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SP2-DC48V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V
Dataark: SP2-DC48V.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
20 pcs
40 pcs
60 pcs
100 pcs
260 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SP2-DC48V
Varenummer SP2-DC48V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3528 pcs Datablad SP2-DC48V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 33.6 VDC Sluk spænding (Min) 4.8 VDC
Afslutningsstil Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) Skiftespænding 250VAC, 30VDC - Max
Serie SP Udgivelsestid 20ms
Relæ Type General Purpose Emballage Tube
Andre navne 255-3975-5
SP2-DC48V-ND
SP2DC48V
Driftstemperatur -50°C ~ 60°C
Brug tid 30ms Monteringstype Socketable
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner - Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 48VDC Coil Socketable
Kontakt Rating (Aktuel) 15A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular DPDT (2 Form C) Spole spænding 48VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 7.7 kOhms
Coil Power 300 mW Coil Current 6.2mA