ST2-DC12V
PanasonicPanasonic
ST2-DC12V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST2-DC12V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Dataark: ST2-DC12V.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST2-DC12V
Varenummer ST2-DC12V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6319 pcs Datablad ST2-DC12V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 9.6 VDC Sluk spænding (Min) 1.2 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 380VAC, 250VDC - Max
Serie ST Udgivelsestid 10ms
Relæ Type General Purpose Emballage Tube
Andre navne 255-1292 Driftstemperatur -40°C ~ 60°C
Brug tid 15ms Monteringstype Through Hole
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Sealed - Fully
Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 12VDC Coil Through Hole Kontakt Rating (Aktuel) 8A
Kontaktmateriale Silver Alloy Kontaktformular DPST-NO (2 Form A)
Spole spænding 12VDC Spole type Non Latching
Coil Resistance 600 Ohms Coil Power 240 mW
Coil Current 20.0mA