ST2-DC48V
PanasonicPanasonic
ST2-DC48V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST2-DC48V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V
Dataark: ST2-DC48V.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST2-DC48V
Varenummer ST2-DC48V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3147 pcs Datablad ST2-DC48V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 38.4 VDC Sluk spænding (Min) 4.8 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 380VAC, 250VDC - Max
Serie ST Udgivelsestid 10ms
Relæ Type General Purpose Emballage Tube
Driftstemperatur -40°C ~ 60°C Brug tid 15ms
Monteringstype Through Hole Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Sealed - Fully Detaljeret beskrivelse General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 48VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 8A Kontaktmateriale Silver Alloy
Kontaktformular DPST-NO (2 Form A) Spole spænding 48VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 9 kOhms
Coil Power 240 mW Coil Current 5.3mA