RPP40-2405SW
RECOM PowerRECOM Power
RPP40-2405SW Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RPP40-2405SW
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 5V 40W
Dataark: RPP40-2405SW.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 825 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 825 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
252 pcs
  • Besked
Specifikationer for RPP40-2405SW
Varenummer RPP40-2405SW Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 5V 40W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 825 pcs Datablad RPP40-2405SW.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 5V Spænding - Isolering 3kV
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
Serie POWERLINE+ RPP40-W Power (Watts) 40W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 6-DIP Module
Andre navne 31001934
RPP402405SW
Driftstemperatur -45°C ~ 66°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Effektivitet 88%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 8A 9V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 8A