100YXG330MEFCGC16X25
RubyconRubycon
100YXG330MEFCGC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXG330MEFCGC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXG330MEFCGC16X25.pdf2.100YXG330MEFCGC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXG330MEFCGC16X25
Varenummer 100YXG330MEFCGC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 114410 pcs Datablad 1.100YXG330MEFCGC16X25.pdf2.100YXG330MEFCGC16X25.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose