100YXG390M18X25
RubyconRubycon
100YXG390M18X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXG390M18X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXG390M18X25.pdf2.100YXG390M18X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 100YXG390M18X25
Varenummer 100YXG390M18X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4971 pcs Datablad 1.100YXG390M18X25.pdf2.100YXG390M18X25.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 819.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.49A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1022
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 57 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 390µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 390µF Applikationer General Purpose