10USC15000MEFC22X30
Produkt oversigt
Varenummer: 10USC15000MEFC22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP
Dataark: 1.10USC15000MEFC22X30.pdf2.10USC15000MEFC22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10USC15000MEFC22X30
Varenummer 10USC15000MEFC22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33129 pcs Datablad 1.10USC15000MEFC22X30.pdf2.10USC15000MEFC22X30.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 2.88A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.312A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 15000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 15000µF Applikationer General Purpose