10USC47000MEFC35X35
Produkt oversigt
Varenummer: 10USC47000MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP
Dataark: 1.10USC47000MEFC35X35.pdf2.10USC47000MEFC35X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10USC47000MEFC35X35
Varenummer 10USC47000MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9972 pcs Datablad 1.10USC47000MEFC35X35.pdf2.10USC47000MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 5.55A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.383A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47000µF Applikationer General Purpose