10ZL680MEFCTA8X16
RubyconRubycon
10ZL680MEFCTA8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10ZL680MEFCTA8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10ZL680MEFCTA8X16.pdf2.10ZL680MEFCTA8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10ZL680MEFCTA8X16
Varenummer 10ZL680MEFCTA8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 657392 pcs Datablad 1.10ZL680MEFCTA8X16.pdf2.10ZL680MEFCTA8X16.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 547.25mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 995mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 56 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF