10ZLG1000MEFC8X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10ZLG1000MEFC8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10ZLG1000MEFC8X20.pdf2.10ZLG1000MEFC8X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10ZLG1000MEFC8X20
Varenummer 10ZLG1000MEFC8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 485485 pcs Datablad 1.10ZLG1000MEFC8X20.pdf2.10ZLG1000MEFC8X20.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 960mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.6A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 20 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF