160LLE5.6MEFCT16.3X11
RubyconRubycon
160LLE5.6MEFCT16.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160LLE5.6MEFCT16.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.160LLE5.6MEFCT16.3X11.pdf2.160LLE5.6MEFCT16.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160LLE5.6MEFCT16.3X11
Varenummer 160LLE5.6MEFCT16.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 950588 pcs Datablad 1.160LLE5.6MEFCT16.3X11.pdf2.160LLE5.6MEFCT16.3X11.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 52mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 104mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 5.6µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 5.6µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
160LLE5.6MEFCTA6.3X11
160LLE5.6MEFCTA6.3X11
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 5.6UF 20% 160V RADIAL
På lager: 899648 pcs
Hent: 160LLE5.6MEFCTA6.3X11.pdf
RFQ
160LSQ10000MEFC64X99
160LSQ10000MEFC64X99
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 10000UF 20% 160V SCREW
På lager: 1706 pcs
Hent: 160LSQ10000MEFC64X99.pdf
RFQ
160LMT
160LMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 160A 240VAC/150VDC