160LSQ1500MEFC36X63
RubyconRubycon
160LSQ1500MEFC36X63 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160LSQ1500MEFC36X63
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 160V SCREW
Dataark: 1.160LSQ1500MEFC36X63.pdf2.160LSQ1500MEFC36X63.pdf3.160LSQ1500MEFC36X63.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160LSQ1500MEFC36X63
Varenummer 160LSQ1500MEFC36X63 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 160V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 3.2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.776A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.500" (12.70mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 3.386" (86.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1500µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1500µF Applikationer General Purpose