160LSW2200MDHE51X83
Produkt oversigt
Varenummer: 160LSW2200MDHE51X83
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.160LSW2200MDHE51X83.pdf2.160LSW2200MDHE51X83.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160LSW2200MDHE51X83
Varenummer 160LSW2200MDHE51X83 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2954 pcs Datablad 1.160LSW2200MDHE51X83.pdf2.160LSW2200MDHE51X83.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSW Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.386" (86.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 2200µF