160LSW1000MNB36X63
RubyconRubycon
160LSW1000MNB36X63 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160LSW1000MNB36X63
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 160V SCREW
Dataark: 1.160LSW1000MNB36X63.pdf2.160LSW1000MNB36X63.pdf3.160LSW1000MNB36X63.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
60 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160LSW1000MNB36X63
Varenummer 160LSW1000MNB36X63 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 160V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 1.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.242A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 160LSW1000MEFC36X63
160LSW1000MEFC36X63-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.500" (12.70mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.598" (66.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF