160TXW56MEFC8X25
RubyconRubycon
160TXW56MEFC8X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160TXW56MEFC8X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 160V RADIAL
Dataark: 1.160TXW56MEFC8X25.pdf2.160TXW56MEFC8X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160TXW56MEFC8X25
Varenummer 160TXW56MEFC8X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 160V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61597 pcs Datablad 1.160TXW56MEFC8X25.pdf2.160TXW56MEFC8X25.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 320mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-1111
160TXW56MEFCEFR8X25
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.083" (27.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 56µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 56µF Applikationer General Purpose