160TXW82MEFR8X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160TXW82MEFR8X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.160TXW82MEFR8X35.pdf2.160TXW82MEFR8X35.pdf
  • Besked
Specifikationer for 160TXW82MEFR8X35
Varenummer 160TXW82MEFR8X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 137209 pcs Datablad 1.160TXW82MEFR8X35.pdf2.160TXW82MEFR8X35.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 430mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 602mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.476" (37.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose