160USC2200MEFCSN35X40
RubyconRubycon
160USC2200MEFCSN35X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160USC2200MEFCSN35X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP
Dataark: 1.160USC2200MEFCSN35X40.pdf2.160USC2200MEFCSN35X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160USC2200MEFCSN35X40
Varenummer 160USC2200MEFCSN35X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17174 pcs Datablad 1.160USC2200MEFCSN35X40.pdf2.160USC2200MEFCSN35X40.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 4.96A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.44A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2200µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 2200µF Applikationer General Purpose