160USC330MEFCSN20X25
RubyconRubycon
160USC330MEFCSN20X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 160USC330MEFCSN20X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP
Dataark: 1.160USC330MEFCSN20X25.pdf2.160USC330MEFCSN20X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 160USC330MEFCSN20X25
Varenummer 160USC330MEFCSN20X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57245 pcs Datablad 1.160USC330MEFCSN20X25.pdf2.160USC330MEFCSN20X25.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 1.55A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.325A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose