16TLV470M8X10.5
RubyconRubycon
16TLV470M8X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16TLV470M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16TLV470M8X10.5.pdf2.16TLV470M8X10.5.pdf3.16TLV470M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16TLV470M8X10.5
Varenummer 16TLV470M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TLV Ripple Current @ Low Frequency 360mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2089-2
16TLV470M8X10.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 160 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer Automotive