16TPV1000M10X10.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16TPV1000M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16TPV1000M10X10.5.pdf2.16TPV1000M10X10.5.pdf3.16TPV1000M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16TPV1000M10X10.5
Varenummer 16TPV1000M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TPV Ripple Current @ Low Frequency 714mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.19A @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4121-2
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 mOhm @ 100kHz Detaljeret beskrivelse 1000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer Automotive