16TWL47MEFC6.3X7
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16TWL47MEFC6.3X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16TWL47MEFC6.3X7.pdf2.16TWL47MEFC6.3X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16TWL47MEFC6.3X7
Varenummer 16TWL47MEFC6.3X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1562031 pcs Datablad 1.16TWL47MEFC6.3X7.pdf2.16TWL47MEFC6.3X7.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TWL Ripple Current @ Low Frequency 73mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 109.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose