16TXV47M6.3X8
RubyconRubycon
16TXV47M6.3X8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16TXV47M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16TXV47M6.3X8.pdf2.16TXV47M6.3X8.pdf3.16TXV47M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16TXV47M6.3X8
Varenummer 16TXV47M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 164331 pcs Datablad 1.16TXV47M6.3X8.pdf2.16TXV47M6.3X8.pdf3.16TXV47M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TXV Ripple Current @ Low Frequency 70mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 140mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2116-1
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 300 mOhm
Detaljeret beskrivelse 47µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm 1000 Hrs @ 125°C kapacitans 47µF