16ZLJ560M8X16
RubyconRubycon
16ZLJ560M8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLJ560M8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLJ560M8X16.pdf2.16ZLJ560M8X16.pdf
  • Besked
Specifikationer for 16ZLJ560M8X16
Varenummer 16ZLJ560M8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 160325 pcs Datablad 1.16ZLJ560M8X16.pdf2.16ZLJ560M8X16.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 880mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.6A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2206
16ZLJ560M8X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 59 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose