16ZLJ820M8X20
RubyconRubycon
16ZLJ820M8X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLJ820M8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLJ820M8X20.pdf2.16ZLJ820M8X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 16ZLJ820M8X20
Varenummer 16ZLJ820M8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 143922 pcs Datablad 1.16ZLJ820M8X20.pdf2.16ZLJ820M8X20.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 1.176A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.96A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1155
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 41 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose